У кожного п'ятого хворого COVID-19 на шкірі з'являється висип

Він може стати першим симптомом небезпечного вірусу
Не потребує лікування
Незважаючи на те, що висип не є основним симптомом коронавірусної інфекції, він зустрічається часто. І може проявитися як у ранніх, так й пізніх стадіях захворювання. Згідно з дослідженнями, у половині випадків висип збігається з основними симптомами COVID-19, такими як лихоманка, кашель, м'язові болі, а більш як 44% висипів розвиваються після загальних симптомів коронавірусу. Перед іншими симптомами висипи з'являються лише у 10% випадків.
Зазвичай причиною висипів є розмноження вірусу в організмі та реакція імунної системи. У поодиноких випадках такі прояви зумовлені тромбогенною дією коронавірусу. Як правило, висип з'являється по всьому тілу у вигляді плямисто-папульозних уражень, які не вимагають специфічного лікування та зникають через 2–15 днів.
Види висипу при COVID-19
Макулопапульозний висип, який найчастіше спостерігається при скарлатині та кору, спостерігається у 21% хворих на коронавірусну інфекцію.
Везикулярний висип, схожий на вітряну віспу, зустрічається у 13% хворих на COVID-19.
Кропивниця спостерігається у 11% таких пацієнтів.
Інші види уражень шкіри виявляються набагато рідше.
Не дратуйте шкіру
Коронавірусні висипання не потребують спеціального лікування. Але якщо відчуваєте біль або печіння, прийміть знеболювальні ліки. А якщо висипи сильно сверблять, скористайтеся мазями проти сверблячки.
- Важливо не дратувати шкіру грубими матеріалами. Мийте її м'яким милом та уникайте скрайбування.
Читайте також: 4 симптоми, які вказують на те, що ви безсимптомно перехворіли на «Омікрон»