Вакцинація проти COVID-19 впливає на менструальний цикл у жінок: дослідження

Дата створення: 02 лютого, 16:08
Дата оновлення: 02 лютого, 16:18
Вакцинация против COVID-19 влияет на менструальный цикл у женщин: исследования фото

В Агентство Великобританії з регулювання лікарських засобів та виробів медичного призначення (MHRA) надійшло понад 36 000 заявок від жінок з аналогічними проблемами

Спостерігалися зміни

Фахівець із репродуктивного здоров'я Імперського коледжу Лондона, доктор Вікторія Мале докладно вивчила два наукових дослідження щодо змін менструального циклу після вакцинації, пише Radio ZET.

Перше було проведено вченими із США серед 3959 американок, з яких 2403 вакцинувалися проти COVID-19, а решта лікувалися як контрольна група. Введення першої дози вакцини не вплинуло на час наступної менструації, тоді як після другої її затримка склала в середньому 0,45 дня.

У 358 учасниць, які отримали обидві дози вакцини в тому самому менструальному циклі, спостерігалися найтриваліші затримки — в середньому на 2,32 дня. А у 11% респондентів тривалість менструації становила понад 8 днів, що вважається клінічно небезпечним, тоді як у нещепленій групі всього 4%. Проте за кілька місяців цикл нормалізувався.

У другому дослідженні взяли участь 5688 норвезьких жінок. Ще до отримання вакцини 38% учасниць повідомили як мінімум про одну аномалію в циклах. Ризик сильної кровотечі після другої дози, якщо він виник після першої дози, вченими оцінювався в 65,7%. Враховувалися й інші його зміни, наприклад, тривалість, яка ставала більшою чи меншою.

Не треба боятися

За словами доктора Мале, ці результати свідчать, що хоча зміни менструального циклу після вакцинації відбуваються, вони відносно невеликі та швидко проходять. І рекомендує не приймати дві дози вакцини протягом одного менструального циклу.

Читайте також: Менструальні зміни після вакцинації проти Covid-19