Вчені пояснили, чому спорт та дієти не допомагають жінкам схуднути

Дата створення: 03 лютого, 12:57
Дата оновлення: 03 лютого, 13:04
Ученые объяснили, почему спорт и диеты не помогают женщинам похудеть фото

Дослідники з департаменту дієтології Університету Алабами в Бірмінгемі (США) вважають, що причиною цього є метаболічна адаптація

Ви потієте в тренажерному залі, дотримуєтеся суворої дієти, а вдалося скинути лише кілька кілограмів? Американські дієтологи вважають, що причиною цього є метаболічна адаптація, або захисна реакція організму на дефіцит енергії. Вона утворюється при зменшенні жирової тканини. Цим і пояснюється той факт, що спершу процес схуднення йде легко, а потім досягається шляхом важкої роботи в тренажерному залі та суворому дотриманні дієт.

Фахівці провели дослідження, у якому взяли участь 65 жінок, які перебували у пременопаузі. Усі вони боролися із зайвою вагою. При цьому жодна з учасниць не скаржилася на порушення менструального циклу, не приймала ліки, що спричиняють збільшення ваги, та не курила. Проте всі респонденти відзначили генетичну схильність: у них був близький родич по першій лінії, який боровся із зайвою вагою або ожирінням.

Учасницям рекомендували дотримуватися дієти на 800 ккал доти, поки вони не досягнуть певного індексу маси тіла. Та поділили на дві групи: одні займалися фізичними вправами раз на тиждень, інші — регулярно.

Протягом п'яти місяців респонденти втратили у середньому 16% маса тіла. Дослідники вважають, що через метаболічну адаптацію скинути більше кілограмів стало набагато складніше. На думку вчених, найкращий спосіб уникнути цього — худнути щотижня на 0,5–1 кг.

Читайте також: Дієтологи назвали принципи здорового способу життя