Повнота матері не впливає на вагу її дитини: вчені

Дата створення: 04 лютого, 16:00
Дата оновлення: 04 лютого, 16:13
Полнота матери не влияет на вес ее ребенка: ученые фото

Раніше дослідники вважали, що схильність до ожиріння закладена генетично. Однак тепер стверджують, що найважливішим провокаційним фактором є неправильний спосіб життя

Згідно з однією з провідних теорій, жінки, у яких під час вагітності спостерігалася зайва вага, народжувалися діти, схильні до ожиріння. Проте дослідження, проведені співробітниками Імперського коледжу Лондона та університету Бристоль, спростовують це та доводять, що між індексами маси тіл (ІМТ) дітей та матерів немає тісного зв'язку. На їхню думку, вагу підлітку визначають його спосіб життя та харчування.

Вчені вивчили 9000 пар матерів та їхніх дітей у 1992–2010 роки. На старті експерименту його учасниці, середній вік яких був 23–28 років, або вже виношували дитину, або ж планували. Залежно від ваги їх поділили на дві групи. У першу увійшли ті, у кого ІМТ був не більше 23, що відповідає здоровому діапазону. У другу — з ІМТ близько 26, тобто з надмірною вагою. Ще 5% майбутніх матерів страждали на ожиріння: їх ІМТ становив понад 30.

Індекс маси дітей оцінювали у двох вікових групах: від одного до чотирьох років, а також із 10 до 15 років.

Як показали результати, діти, чиї матері страждали надмірною вагою, мали такі самі проблеми до досягнення чотирирічного віку. Потім ІМТ знижувався, а до підлітковому віку відповідав нормам. Вчені пояснюють це тим, що переїдання матері під час вагітності призводить до того, що плід отримує надлишок поживних речовин. Але цей, за словами дослідників, «помірний зв'язок» зберігається протягом чотирьох та не є передумовою для ожиріння дитини в старшому віці.

Читайте також: За час пандемії побільшало дітей з ожирінням: дослідження