Вчені сказали, яка операція підвищує ризик деменції у жінок

Дата створення: 07 лютого, 13:59
Дата оновлення: 07 лютого, 14:09
Ученые сказали, какая операция повышает риск деменции у женщин фото

Двостороння оваріоектомія, або видалення обох яєчників, загрожує недоумством, але не всім

Згідно з дослідженнями, у жінок після 65 років ризик розвитку деменції на 55% вищий, ніж у чоловіків. Лікарі вважають, що причиною цього є зменшення рівня гормону естрогену в крові після менопаузи. Особливо небезпечною може стати двостороння овароіектомія для жінок з високою схильністю до раку яєчників або молочної залози. Адже її проведення сприяє падінню рівня естрогену та настанню ранньої менопаузи.

— Ці дані говорять про потенційні довгострокові побічні ефекти овароіектомії, виконаної до настання менопаузи. Таку операцію слід проводити тільки тим жінкам, які мають високу генетичну схильність до розвитку раку, — вважає медичний директор Північноамериканського товариства менопаузи, доктор Стефані Фобіон, передає Radio ZET.

За словами експерта, така профілактика раку яєчників може підвищити ризик виникнення серцевих захворювань, спричинити остеопороз, депресію та інші проблеми зі здоров'ям.

Нагадаємо, що оваріоектомія дозволяє знизити ризик смертності від раку яєчників на 77% у жінок, які є носіями мутації генів BRCA. Так, близько 70% американок з такою схильністю вирішуються на цю профілактичну міру. Також оваріоектомія знижує ризик раку молочної залози на 48% у носіїк мутації BRCA1.

Дослідження було опубліковано в журналі Menopause.

Читайте також: Експерт назвав 3 шкідливі звички, які пришвидшують старіння шкіри