Виявлено гени, пов'язані з розвитком мігрені

Дата створення: 08 лютого, 10:43
Дата оновлення: 08 лютого, 10:52
Выявлены гены, которые связаны с развитием мигрени фото

Масштабне дослідження вчених трьох континентів дозволило зробити це відкриття

Мігрень, від якої страждає понад мільярд людей у ​​всьому світі, є захворювання, походження якого досі залишається невідомим. Найчастіше лікарі пов'язували його з генетичною схильністю. І лише недавно фахівці зі США, Європи та Австралії провели масштабне дослідження, в ході якого залучили 872 000 людей, з них — 102 000 з мігреню.

Вони помітили, що деякі генетичні варіанти є більш поширеними серед хворих пацієнтів та лише зрідка спостерігаються в ДНК здорових. Вчені виявили 123 ділянки геному, що підтверджує нервово-судинне походження мігрені та потроює кількість її генетичних схильностей.

— Наші дослідження дає можливість оцінити специфічні відмінні генетичні компоненти та ті, які є загальними для двох найбільш відомих підтипів мігрені, з аурою та без неї, — пояснила провідний автор дослідження, доктор інституту молекулярної медицини Фінляндія Хайді Хаутакангас, передає інформаційне агентство ANSA.

Деякі зі знайдених геномів є молекулярною мішенню для двох недавно випущених препаратів на лікування мігрені. Інші дозволять вченим розробити нові ефективні знеболювальні засоби.

Результати дослідження було опубліковано у журналі Nature Genetics.

Читайте також: 5 поганих звичок, які погіршують роботу мозку