Визначити появу цукрового діабету можна по руках

Дата створення: 08 лютого, 16:37
Дата оновлення: 08 лютого, 16:45
Определить появление сахарного диабета можно по рукам фото

Шкіра стає твердою, а кисть — менш гнучкою

Синдром жорсткої руки спочатку діагностували у дітей та підлітків із цукровим діабетом І типу. Але незабаром він був виявлений і у дорослих, які страждають на діабет ІІ типу. На думку лікарів, синдром діабетичної кисті зустрічається у 8–38% випадків, а іноді навіть у 50% хворих.

Він проявляється на тильній стороні у вигляді потовщеної, твердої, блискучої шкіри. Цей стан знижує гнучкість навколосуглобових тканин кисті та призводить до малорухливості дрібних суглобів, наприклад, мізинців. Поступово людині стає все складніше та складніше згинати пальці.

Фахівці Американської академії дерматології вважають, що цей синдром виникає, як у людей, хворих на діабет, так і у стані переддіабету. І проведення простих тестів дозволяють виявити це захворювання до його настання.

Визначити симптом жорсткого діабетичного руки допомагають два тести, «тест молиться» та «тест опори на стільницю». У першому випадку необхідно скласти руки, як під час молитви. У другому — покласти плазом руки з витягнутими пальцями на стіл. Якщо при першому тестуванні не виходить стиснути долоні разом, а в другому — щільно покласти на поверхню, то це вказує на підвищений рівень цукру в крові та необхідність терміново звернутися до лікаря.

Читайте також: Тростинний цукор небезпечний для хворих на діабет