Офтальмолог пояснив, як часто треба перевіряти зір

Дата створення: 08 лютого, 17:54
Дата оновлення: 08 лютого, 18:02
Офтальмолог объяснил, как часто надо проверять зрение фото

Співробітник національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охмадет» Сергій Анатолійович Лупир розповів, коли та кому необхідно звернутися до лікаря

— Немовля необхідно показати окулісту протягом першого місяця життя, коли можна виявити вроджену патологію, та, якщо потрібно, вжити термінових заходів. Коли дитині виповниться рік, слід знову відвідати офтальмолога, щоб переконатися: розвиток ока йде нормально, відповідно до фізіологічних правил, — поділився Сергій Анатолійович.

На думку фахівця, у два роки малюка можна не чіпати. Краще дочекатися, коли йому виповниться 3–3,5 роки та  він зможе сказати, що показують на картинках. Потім, якщо зір розвивається нормально, можна зробити перерву до дошкільного віку. І після, під час навчання у школі, перевіряти зір щороку.

Дорослій людині не потрібно регулярно відвідувати офтальмолога. Звернутися слід у 40–45 років, коли починає розвиватися стареча далекозорість, або пресбіопія. Потім — раз на п'ять років звертатися до лікаря, щоб він правильно підібрав окуляри.

Читайте також: Сергій Лупир: як зберегти здоров'я очей