Офтальмолог розповів про підступність розвитку глаукоми

Дата створення: 09 лютого, 12:01
Дата оновлення: 09 лютого, 12:06
Офтальмолог рассказал о коварстве развития глаукомы фото

Це порушення зорового нерва не має яскраво виражених симптомів.

За даними Всесвітньої організації здоров'я, близько 105 млн людей у світі хворі на глаукому, з них понад 5,2 млн мають сліпоту на обидва очі. Однією з найчастіших причин є захворювання зорового нерва, глаукома. Але часто її діагностують на пізній стадії, коли нічого не можна зробити.

— Вважається, що за глаукоми підвищується внутрішньоочний тиск. Як правило, людина не відчуває його зміни. Лише іноді він може супроводжуватися набряком рогівки, і тоді пацієнт починає помічати кола навколо джерел світла. Але гострота зору при цьому не страждає. Це стосується відкритокутової глаукоми, — пояснює офтальмологом найвищої категорії, кандидатом медичних наук Сергій Лупир.

При закритокутовій глаукомі, зазначає лікар, тиск підвищується різко, що може викликати біль та симптоми, які на перший погляд здаються зовсім не пов'язаними з офтальмологією. Наприклад, біль може «віддавати» під лопатку чи підребер'я. Іноді викликати порушення роботи кишківника, такі як діарея. Були випадки, коли люди з нападом закритокутової глаукоми потрапляли до інфекційних лікарень, де їм лікували харчові отруєння.

— Але найчастіше глаукома не має симптомів. При цьому патологічний процес відбувається у зоровому нерві, клітини якого не відновлюються. У цьому полягає підступність цього захворювання, — застерігає Сергій Анатолійович.

І радить починаючи з 40 років регулярно відвідувати офтальмолога. А перевіряти внутрішньоочний тиск — кожні три-чотири роки. Тільки тоді можна діагностувати глаукому на ранніх стадіях хвороби та зупинити її.

Читайте також: Сергій Лупир про глаукому