Стійкість до антибіотиків страшніша за СНІД: вчені

Дата створення: 10 лютого, 13:46
Дата оновлення: 10 лютого, 13:54
Устойчивость к антибиотикам страшнее СПИДа: ученые фото

Щороку від через резистентність до антибіотиків помирає понад 1,2 млн людей у світі. А до 2050 року від цього можуть загинути понад 10 млн.

Прихована пандемія

Деякі бактеріальні інфекції, які донедавна успішно лікувати антибіотиками, тепер становлять смертельну загрозу. Адже вони стали стійкими до цих медикаментів.

Вчені Вашингтонського університету (США) підготували на цю тему великий звіт, який був опублікований в журналі Lancet та включає дослідження 204 країн. Вони підрахували, що у 2019 році від хвороб, спричинених стійкими до антибіотиків бактеріальними інфекціями, померло 5 млн пацієнтів, у 1,9 млн із них безпосередньою причиною смерті стали безпосередньо інфекції. При цьому того ж року від малярії померло 640 000 хворих, а від СНІДу — 860 000.

Найчастішими причинами смерті від інфекцій, стійких до антибіотиків, є інфекції кровотоку й нижніх дихальних шляхів, включаючи пневмонію. У міністерстві охорони здоров'я Великобританії назвали таке становище «прихованою пандемією». Експерти, у свою чергу, відзначили особливо небезпечні бактерії, на які не діють антибіотики.

5 особливо небезпечних бактерій

  • Метицилін-резистентний золотистий стафілокок (МРЗС) викликає гнійні інфекції та отруєння;
  • сальмонела —гастрит та черевний тиф;
  • ентеробактерії пов'язані з сепсисом та інфекціями сечовивідних шляхів, Enterococcus faecium можуть спричинити ендокардит;
  • пневмокок стійкий до пеніциліну, викликає захворювання дихальної системи.
  • Helicobacter pylori вражає шлунок та дванадцятипалу кишку.

Читайте також: Антибіотики можуть спровокувати синдром подразненого кишківника та психічні розлади