Виявити ризик хвороби Альцгеймера можна по очах: дослідження

Дата створення: 11 лютого, 16:51
Дата оновлення: 11 лютого, 17:07
Выявить риск болезни Альцгеймера можно по глазам: исследование фото

Вчені Університету Отаго (Нова Зеландія) вважають, що сітківка показує розумову діяльність

Згідно з раніше проведеними дослідженнями, стан сітківки ока літньої людини відображає здоров'я його мозку. Але до цього часу вже спостерігається зниження когнітивних функцій через перенесені захворювання, такі як інсульт, або природний процес старіння. У той самий час перевірка зору у середньому віці може вказати в розвитку деменції  за кілька десятиліть до її появи.

Співробітники Університету Отаго порівняли стан когнітивного здоров'я 865 осіб у віці 45 років з характеристиками їхньої сітківки, зокрема її основи, яка з'єднується із закінченням зорового нерва. Було виявлено, що здорова сітківка пов'язана з найкращими когнітивними здібностями. І, навпаки, витончення сітківки — з погіршенням когнітивних функцій вже у 45 років.

— У найближчому майбутньому, за допомогою штучного інтелекту, ми зможемо зчитувати зображення сітківки ока людини та визначати задовго до появи перших симптомів деменції, чи схильний він до ризику хвороби Альцгеймера.  Це дозволить провести лікування та пом'якшити її розвиток, — пояснила автор дослідження, доктор Ешлі Барретт-Янг, передає ANSA.

Результати дослідження опубліковані у журналі Jama Opthalmology.

Читайте також: Офтальмолог пояснив, як часто треба перевіряти зір