Рак молочної залози лікуватимуть консервативно: вчені

Дата створення: 15 лютого, 12:02
Дата оновлення: 15 лютого, 12:07
Рак молочной железы будут лечить консервативно: ученые фото

Це дозволить уникнути видалення пахвових лімфовузлів більш ніж у половини хворих

Вчені Європейського інституту онкології (Італія) здійснили дослідження, в якому з 2000 по 2017 рр. взяли участь 30 508 пацієнтів. Експерти прагнули зрозуміти методи лікування в тих випадках, коли неможливо провести біопсію сигнального лімфатичного вузла, — першого з лімфатичних вузлів у лімфатичній мережі, яка відгалужується від молочної залози, — якщо він інфільтрований раковими клітинами і вказує на поширення пухлини в пахву.

— Деякі онкологи припускають, що відсутність візуалізації сторожового лімфатичного вузла була ознакою метастазування і, отже, свідченням для хірурга до випорожнення пахвової западини, — пояснює дослідник Міланського університету, мамолог Джованні Корсо, передає ANSA.

Однак дослідження показало, що 73% випадків сигнальний лімфатичний вузол, що не ідентифікований за допомогою лімфосцинтиграфії, було видно під час операції. При цьому 72,7% сторожових лімфатичних вузлів, виявлених під час операції, були негативними.

— Це говорить про те, що більш ніж у половини пацієнтів, у яких сигнальний лімфатичний вузол не видно, не мають пахвових метастазів і можуть уникнути видалення пахвових лімфовузлів, — підкреслює мамолог Франческа Маньоні.

Результати дослідження опубліковані у журналі Future Oncology.

Читайте також: Грудне вигодовування допомагає жінці захистити серце від хвороб: дослідження