Ефективність вакцинації через пів року становить 90%: вчені

Дата створення: 15 лютого, 12:32
Дата оновлення: 15 лютого, 12:43
Эффективность вакцинирования через полгода составляет 90%: ученые фото

Коронавірус SARS-CoV-2 не може подолати захист, що забезпечується Т-клітинами, які розвинулися після введення дози вакцини

Вчені з Інституту імунології Ла-Хойі (Каліфорнія) спільно у співпраці з колегами поліклінічної лікарні IRCCS Сан-Мартіно в Генуї та Генуезького університета (Італія) вважають, що після вакцинації імунітет проти COVID-19 зберігається протягом пів року.

Відповідно до дослідження фахівців, Т-клітини, які забезпечують захист організму проти вірусу після вакцинації, зберігають цю здатність протягом пів року. І розпізнають всі різні варіанти коронавірусу, що з'явилися за два роки, у тому числі і «Омікрон».

Вчені ретельно проаналізували клітини людей, вакцинованих чотирма різними вакцинами —  Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson/Janssen та Novavax. Як виявилося, активність Т-клітин через пів року після вакцинації становить в середньому 87–90%, а на фоні «Омікрону» знижується до 84–85% незалежно від отриманої вакцини.

—  Таким чином, імунітет, індукований Т-клітинами, є тривалим й значущим проти всіх відомих варіантів та не «пробивається» навіть «Омікроном»,  — пояснює один з авторів дослідження, директор відділення біотерапії поліклінічної лікарні Сан-Мартіно IRCCS Хільберто Філачі, пише ANSA.

На думку вчених, Т-клітини вакцинованих будуть давати тривалий або дуже тривалий імунний захист від COVID-19. Однак поступове зниження відповіді Т-клітин свідчить про необхідність введення бустерної зони. Тим більше, що вакцина може не «стримати» майбутні варіанти коронавірусу.

Результати дослідження опубліковані у журналі Cell.

Читайте також: Johnson & Johnson тимчасово зупинив виробництво вакцини від COVID-19