Анорексію та булімію можна визначити за усмішкою: стоматолог

Дата створення: 17 лютого, 16:23
Дата оновлення: 17 лютого, 16:41
Анорексию и булимию можно определить по улыбке: стоматолог фото

Наслідки імпульсного переїдання або відмови від їжі позначаються на здоров'я зубів та ясен

Анорексія та булімія є ознакою одного захворювання — нервової анорексії. І першому, й у другого характерний блювотний рефлекс.

— Блювота містить кислий шлунковий сік, що руйнує емаль, особливо на внутрішній стороні зубів. Це викликає ерозію молярів та призводить до опущення ясен, або рецесії, — пояснює член Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIDR) Луїджі Ванвітеллі, пише ANSA.

У міру того, як емаль стирається, підвищується чутливість до тепла та холоду, і зростає небезпека виникнення карієсу.

— Зуби зношуються, стають меншими, тоншими й прозорішими. Жування супроводжується дискомфортом. А на яснах і на небі можуть виникнути ранки, — продовжує стоматолог.

Ще 40 років тому вчені провели перше клінічне дослідження щодо поширеності ерозії зубів і карієсу у жінок, які страждають на анорексію. У 2000 році науковці Паризького університету та Сорбони (Франція) продовжили вивчення «про проблеми порожнини рота серед тих, хто страждає на розлади харчової поведінки». І сьогодні стоматологу легко їх помітить, подивившись у рота пацієнтові.

— Він першим може направити хворого до профільного фахівця. Також може порадити полоскати рота після блювання складами, які врівноважують кислотність та підвищують рН. А використання зубних паст із фтором може бути корисним для протидії гіперчутливості та кислотного балансу. Якщо пошкодження від ерозії невеликі, їх можна відновити в найкоротші терміни, — каже Луїджі Ванвітеллі.

Читайте також: Стоматолог пояснив, які поєднання продуктів шкодять зубам