5 пильних місць у будинку: від діареї до алергії

Дата створення: 17 лютого, 17:04
Дата оновлення: 17 лютого, 17:13
5 пыльных мест в доме: от диареи до аллергии фото

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щороку від забруднення повітря помирає понад 4 млн людей у ​​всьому світі. Однак у наших будинках також багато джерел пилу, які можуть стати причиною багатьох захворювань

Шерсть тварин

Поряд з пилком, кліщами та пилом шерсть тварин є одним із найпоширеніших алергенів. Вважається, що до 10% населення земної кулі може мати на неї алергію. Викликати її може не тільки шерсть домашніх улюбленців, але й алергени, що виробляються сальними та слинними залозами, а також сеча.

Стільниці та обробні дошки

Бактерії часто накопичуються на кухонних стільницях, обробних дошках, посудомийних машинах і унітазах. Їх також можна знайти у сирому м'ясі та немитих фруктах та овочах. При попаданні в організм бактерії найчастіше викликають головні болі, а харчові отруєння та діарею.

Рослини в горщиках

Цвіль з'являється в горщиках з рослинами та може бути наслідком рясного поливу. Також вона часто осідає у місцях з поганою вентиляцією та підвищеною вологістю. Ці міцеліальні гриби при попаданні в дихальну систему людини можуть викликати задишку, алергію та астму.

Килими

Пилові кліщі живуть в основному на килимах і постільних речах. Їх розвитку сприяють волога та висока температура. Вони можуть викликати задишку, атопічний дерматит та свербіж шкіри голови.

Засоби для збирання

Засоби для збирання ванної кімнати можуть містити речовини, що подразнюють дихальні шляхи, у тому числі хлор або аміак. Вони є частою причиною подразнення слизових оболонок очей, носа та горла.

Читайте також: Алергія і гіперчутливість – це одне й те саме, чи ні