Тренування допоможуть зміцнити імунітет після вакцинації проти COVID-19

Проте, попереджають вчені, займатися спортом слід не всім
Співробітники Університету штату Айова (США) провели експеримент. Вони запропонували учасникам, вакцинованим проти грипу або COVID-19 протягом місяця щодня по 90 хв ходити пішки або займатися на велотренажерах. Як показали результати, за час експерименту в крові респондентів, які займалися спортом, виробилося більше антитіл у порівнянні з іншими добровольцями, які віддали перевагу відпочинку фізичним навантаженням.
Фахівці пояснюють це тим, що фізичні вправи підтримують частоту серцевих скорочень 120–140 ударів за хвилину, що покращувало дію вакцини. Вчені зауважили, що при короткому тренуванні рівень тіл у крові добровольців залишався незмінним. А після 1,5-годинних занять значно підвищувався.
На думку вчених, 90 хв вправ середньої інтенсивності після вакцинації проти грипу або COVID-19 допомагають зміцнити імунітет. Щоб підтвердити цю теорію, вони провели експеримент на лабораторних мишах. Він показав, що один із білків, що виробляються під час вправ, підтримує вироблення вірусоспецифічних антитіл та Т-клітин, які перешкоджають попаданню вірусів в організм. Все це вказують на те, що спорт є найкращим захистом проти застуд. Проте займатися ним слід з урахуванням своїх сил: адже далеко не всі можуть витримати 90-хвилинні фізичні навантаження, попереджають дослідники.
Читайте також: AIFA: після вакцинації зберігається мінімальний ризик міокардиту