Мікропластик виділяє токсини у травному тракті: вчені

Щорічно у світі виробляється 300 млн тонн пластику, і половина цієї кількості виявляється у смітті менш ніж за рік! Усього 9% виробленого пластику переробляється, решта 91% потрапляє у навколишнє середовище
Частинки мікропластику присутні практично скрізь, у тому числі й у питній воді. І, потрапляючи в організм людини, можуть негативно вплинути на неї, попереджають вчені з Тель-Авівського університету (Ізраїль). Вони проаналізували весь ланцюжок процесів, які призводять до попадання мікропластика в організм людини: від моменту контакту мікропластика із забруднювальними речовинами до їхнього вивільнення.
— Щороку в океан викидаються тони сміття. Величезний пластиковий острів у Тихому океані у 80 разів перевищує розміри Ізраїлю. Ми розглянули весь «життєвий цикл» мікропластика — від його викиду у навколишнє середовище, через адсорбцію забруднювачів до підвищення токсичності для людини, — каже один із дослідників Андрій Ейтан Рубін. передає Radio ZET.
За словами вченого, коли мікропластик потрапляє в систему травлення людини з водою або їжею, його частинки виділяють токсини до клітин епітелію кишківника.
— Навіть невеликі концентрації шкідливих речовин у навколишньому середовищі зазвичай є нешкідливими для людини. Але при взаємодії із частинками мікропластика стають токсичними. І дуже небезпечними для здоров'я людини, — пояснює автор дослідження доктор Інес Цукер.
Дослідження було опубліковано у журналі «Хемосфера».
Читайте також: 5 причин гуляти з дітьми за будь-якої погоди