Депресія збільшує ризик серцевих захворювань та діабету більш ніж на 30%: дослідження

Дата створення: Вчора, 13:00
Дата оновлення: Вчора, 13:05
Депрессия увеличивает риск сердечных заболеваний и диабета более чем на 30%: исследование фото

У щасливих людей ймовірність розвитку хронічних недуг менше

Англійські вчені провели дослідження серед 300 тисяч жителів. Як виявилося, люди, схильні до депресії, схильні до розвитку серцевих захворювань на 34% більше, а до діабету ІІ типу — на 33% частіше у порівнянні з тими, хто не засмучується. У тих, хто щасливий життям, ймовірність розвитку хронічних захворювань була на третину нижче, а ризик появи нерегулярного ритму, який провокує інсульт, скорочувався на 25%.

Фахівці вважають, що депресія сприяє розвитку серцево-судинних захворювань та інших проблем зі здоров'ям. Вони пояснюють це тим, що коли людина відчуває занепокоєння, у неї підвищується частота серцевих скорочень і артеріального тиску, а в організмі виробляється вищий рівень гормону стресу — кортизолу. Згодом ці фактори можуть призвести до ряду недуг.

Підвищені ризики залишалися навіть після врахування багатьох інших факторів, таких як дієта, вага, куріння та генетика. При цьому, підкреслюють дослідники, навіть якщо людина веде здоровий спосіб життя, але при цьому схильна до депресії, збільшується ризик серцевих захворювань та діабету ІІ типу.

Читайте також: Депресія у підлітків: що потрібно знати