Домашня робота захищає серце та продовжує життя: дослідження

Дата створення: 23 лютого, 10:26
Дата оновлення: 23 лютого, 10:30
Домашняя работа защищает сердце и продлевает жизнь: исследование фото

Вона, як і інша фізична активність, допомагає людям похилого віку довше залишатися здоровими

Вчені Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) провели дослідження щодо виявлення ризиків від смертельно-судинних захворювань. Згідно з ним, жінки, які по 4 години на день займаються фізичною активністю, зокрема й домашньою роботою, на 62% менше схильні до смертельних серцевих захворювань.

У дослідженні взяли участь понад 5000 американок віком від 63 до 97 років, у яких на початок дослідження не було серцевих захворювань. Учасники носили акселерометр для кількісної оцінки часу, проведеного в русі. Отримані дані дозволили проаналізувати, які види звичайних життєвих дій, які часто не враховуються в дослідженнях, трансформуються у фізичний рух. Виявилося, що навіть стояння на місці під час миття посуду корисне для здоров'я.

Як показали результати, у жінок, які займаються спортом не менше 4 годин на день, порівняно з тими, хто займається менш ніж 2 години, ризик серцево-судинних захворювань нижчий на 43%, ризик ішемічної хвороби серця — на 43%, інсульту — на 30% та летальності від серцево-судинних захворювань — на 62%.

— Розуміння переваг активності від простих щоденних дій дозволяє спонукати людей похилого віку більше рухатися, — каже один із дослідників, співробітник Школи громадської охорони здоров'я Герберта Вертхайма Андреа Лакруа, передає ANSA.

Дослідження було опубліковано у Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Читайте також: Домашня робота корисна для здоров'я, особливо літнім: дослідження