Представники охорони здоров'я Великобританії говорять про погіршення впливу штаму Дельта на вагітних і закликають до вакцинації

Дата створення: 31 серпня, 11:16
Дата оновлення: 19 квітня, 14:26
Представители здравоохранения Великобритании говорят об ухудшении влияния штамма Дельта на беременных и призывают к вакцинации фото

Як повідомляє медичне видання The Bmj, ряд відомих представників в області охорони здоров'я Великобританії закликали майбутніх мам якомога швидше зробити щеплення від Covid-19. Зокрема, Жаклін Данкль-Бент, головний спеціаліст з акушерства в Англії, виступила з офіційним проханням до всіх лікарів загальної практики та акушерок рекомендувати вагітним жінкам «захищати себе і своїх дітей» за допомогою щеплення від Covid-19.

У зв'язку з цим Меріан Найт, професор Оксфордського університету і головний учасник дослідницької роботи, що вивчає вплив варіантів штамів Дельта на тяжкість материнської інфекції, сказала наступне: «Я не можу висловити, наскільки важливо для вагітних жінок пройти вакцинацію, щоб захистити і їх самих, і дітей».

Ці рекомендації пов'язані з проведеними попередніх досліджень, які підтверджують погіршення впливу штаму Дельта на вагітних. Зокрема, дослідження Оксфордського університету з використанням даних Системи акушерського нагляду Великобританії (UKOSS), показало, що «тяжкість захворювання вагітних жінок погіршилася при захворюванні варіантом Дельта».

Такі настійні рекомендації лікарів для вагітних зумовлені тим, що статистика вакцинації вагітних жінок в Англії демонструє дуже низькі показники. Згідно офіційної статистики, понад 99% вагітних жінок, госпіталізованих із симптомами інфекції, не були вакциновані.

При цьому згідно даним Системи акушерського нагляду Великобританії, майже половина (45%) вагітних, госпіталізованих з дельта-варіантом, мали захворювання середнього або важкого ступеню. Для порівняння: 24% надійшли в першу хвилю і 36% - з альфа-варіантом. З 742 вагітних жінок, які надійшли з симптомами коронавируса в період з 1 лютого 2021 р. до сьогодні тільки чотири отримали одноразову дозу вакцини, і жодна з них не отримала обидві дози.

Ситуація в Україні.

У зв'язку з таким низьким показником долі вакцинованих серед вагітних жінок в Англії, цікаво порівняти дані за рівнем вакцинації у Великобританії та України. Згідно з даними джерела, поточна статистика по вакцинації в Англії станом на 2 серпня 2021 р. наступна: населення Великобританії складає 68 млн 274 тис, кількість вакцинованих - 46 898 535 (майже 69% від загальної кількості населення в країні), кількість повністю вакцинованих громадян - 38 590 ст. 332 (56,5%).

Згідно з даними, в Україні загальна кількість населення становить 41 млн. 408 тис. Станом на 4 серпня 2021 р. кількість вакцинованих нараховує 3 855 093 (9,31% від усієї кількості населення). При цьому повністю пройшли вакцинацію від Сovid-19 в Україні - 2 215 230 осіб, (5,35%).

Рівень вакцинації в Україні, в порівнянні з показниками Великобританії, як підтверджує статистика, залишається дуже низьким. Це побічно може свідчити про те, що показник вакцинації від Сovid-19 серед вагітних жінок в Україні також поки залишається невисоким.