У США зростає кількість заражень штамом Delta у повністю вакцинованих від Covid-19

Дата створення: 06 вересня, 14:42
Дата оновлення: 04 листопада, 08:30
В США отмечается рост заражений штаммом Delta  у полностью вакцинированных от Covid-19 фото

Майже 25% випадків нових хворих SARS-CoV-2 у жителів Лос-Анджелес, де активно поширюється штам Delta, були виявлені у людей, які отримали дві дози вакцини. Такі дані були отримані в період з травня по 25 липня 2021 р. (звіт Центрів по контролю та профілактиці захворювань США (CDC)).

За цей період серед 43 000 нових випадків захворювання серед жителів Лос-Анджелес від 16 років і старше, 10 895 або 25,3% - були повністю вакциновані від Covid-19. Серед вакцинованих однієї дозою вакцини заразилися коронавірусом 3,3% (або 1 431 осіб). Основна частка заражень - 71,4% або 30 801 особа - припала на людей, які не були вакциновані.

Серед тих людей, які були повністю вакциновані і заразилися Covid-19 тільки 3,2% були відправлені на лікування в стаціонар та лише 0,05% потребували допомоги у відділенні інтенсивної терапії, 0,25% людей - потребували штучної вентиляції легенів.

Цікаво зауважити, що серед людей, які не були вакциновані, кількість госпіталізацій склало 7,5%, в відділення інтенсивної терапії були доставлені 1,5% пацієнтів та 0,5% людей - були на апаратах штучної вентиляції легенів.

Ще одне тривожне повідомлення - дані дослідження HEROES серед медичних працівників. Згідно з дослідженням, було відзначено зниження ефективності дії вакцини серед медичного персоналу в восьми штатах США. Зокрема, уточнюється, що ефективність вакцини на штам Deltа знизилася до 66%. У той час як до появи штаму Delta, результативність вакцини оцінювалася на рівні 91%.

Довідково:

В даний час у США повністю вакциновані 167 млн. людей, що складає трохи більше половини всього населення країни. Спеціалісті СDC наполягають на тому, що кількість випадків і смертей серед повністю вакцинованих людей невелика в порівнянні з невакцинованими.

За даними CDC, невеликий відсоток повністю вакцинованих людей може заразитися COVID-19 при контакті з вірусом, але у них набагато менше шансів захворіти.

«Якщо хтось повністю вакцинований і отримав позитивний результат тесту на коронавірус, швидше за все, у нього будуть більш легкі симптоми або перебіг хвороби буде безсимптомним», - вважає доктор Клер Рок, професор медицини університету Джона Хопкінса.

За даними CDC, люди, які отримали всі дози вакцини, з меншою ймовірністю потраплять до лікарні або помруть, ніж ті, хто не були вакциновані. За словами Клера Рока, «вакциновані люди зазвичай мають такі прості симптоми, як нежить, який вони сприймають за ознаку застуди».

Проте тепер, коли встановлено, що повністю вакциновані люди можуть бути інфіковані, CDC стурбований тим, що вони можуть передавати вірус. «Якщо ви все ж захворієте, прізиваємо ізолювати себе, щоб не захворіли інші люди, особливо люди з уразливими медичними показниками», - наголошується в повідомленні СDC.

Нещодавно «МП» писала про те, що в США третю дозу вакцини від COVID-19 можна буде отримати вже з 20 вересня 2021 р.