Стоматологи розповіли, як після 40 років зберегти всі зуби здоровими

Дата створення: 18 березня, 13:02
Дата оновлення: 18 березня, 13:03
Стоматологи рассказали, как после 40 лет сохранить все зубы здоровыми фото

Поки що це вдається тільки кожному третьому

Згідно зі статистикою, 25% людей віком 65–74 років не можуть похвалитися своїми зубами. Фахівці попереджають, що ця тенденція збільшиться, і незабаром більш ніж половина  людей старше 75 років носитимуть протези. І це при тому, що зубам не судилося випасти з віком, вони можуть зберігатися все життя.

Попри поширену думку, втрата молярів з віком не є неминучою, і секрет полягає у здорових яснах. А ось запалені, слабшаючи, поступово перестають підтримувати зуби, які без адекватного втручання стають рухливими та випадають.

— Це захворювання пов'язане із накопиченням бактеріального нальоту у порожнині рота. Воно вражає опорні структури зуба, такі як альвеолярна кістка та ясна тканина, — пояснює президент Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP) Нікола Сфорца, передає ANSA.

Це означає, що найкращою профілактикою є хороша гігієна ротової порожнини, правильний спосіб життя та періодичні відвідування стоматолога, які дозволять виявити проблеми на початковому етапі.

— Навіть при важкій формі пародонтиту, згідно з новими Європейськими рекомендаціями, важливо не видаляти зуби, що підлягають порятунку, а прагнути їхнього лікування, — додає експрезидент SIdP Лука Ланді.

Читайте також: Пародонтит може вдвічі збільшити ризик серцевого нападу