«Хороший» холестерин допоможе в лікуванні сепсису

Дата створення: 22 березня, 17:57
Дата оновлення: 22 березня, 18:12
«Хороший» холестерин поможет в лечении сепсиса фото

Це врятує мільйони хворих

Згідно з даними журналу Lancet, у 2018 році від сепсису загинуло 11 млн людей, а від раку — 10 млн. Сепсис, який заведено називати «зараженням крові», є набором симптомів, що виникають внаслідок аномальної реакції організму на інфекцію. Як наслідок може наступити прогресивна поліорганна недостатність, шок, а потім і смерть.

Вчені Медичного коледжу Університету Кентуккі (США) провели експеримент на мишах. І з'ясували, що ефективним лікуванням сепсису може стати підвищення в організмі так званого «хорошого» холестерину, або ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ).

Як відомо, ЛПВЩ називають «хорошим» холестерином, тому що він допомагає видалити інші форми холестерину з кровотоку. Його високий рівень знижує ризик серцевих захворювань та інсульту. Вчені разом із колегами з відділення інтенсивної терапії у лікарні Мічиганського університету проаналізували стан хворих із сепсисом. І чим важчим було їхнє становище, тим нижчим був рівень ЛПВЩ у плазмі.

На основі цього спостереження вчені провели дослідження на мишах. Вони дали їм синтетичний ЛПВЩ під назвою ETC-642, який був розроблений для лікування серцево-судинних захворювань. Як показали результати, «хороший» холестерин підвищував концентрацію хорошого холестерину в плазмі, зменшував запалення та підвищував виживання гризунів.

— Отримані нами дані свідчать про те, що лікування ETC-642 також може бути ефективним у хворих на сепсис, — розповіла провідний автор дослідження, доктор Сяньгань Лі, передає PoradnikZdrowie.pl.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Американської асоціації сприяння розвитку науки Science Signaling.

Читайте також: Ожиріння скорочує життя на п'ять років: вчені