Центр трансплантології відкрився у Львові

Дата створення: 07 вересня, 11:20
Дата оновлення: 04 листопада, 08:45
Центр трансплантологии открылся во Львове фото

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова зробили дуже цінний подарунок жителям області до Дня незалежності України - відкрили перший центр трансплантології. Про це поінформували у Львівській міській раді.

У центрі вже працюють операційне відділення, реанімація на сім ліжок та одномісні палати, де будуть доглядати за пацієнтами з пересадженими органами. Центр трансплантології дуже великий і на сьогоднішній день займає весь 7-й поверх лікарні.

Завдяки відкриттю центру, як уточнив директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук - у 2022 р. кількість операцій з трансплантації заплановано збільшити в два рази. Він зазначив, що робота даного центру дуже важлива, оскільки її чекають багато пацієнтів в області. У зв'язку з цим в Центрі планують проводити до 500 операцій в рік.

Олег Самчук також поділився, що головним завданням для трасплантологів на сьогоднішній день - операції з трансплантації легенів, оскільки в них є дуже велика потреба і лікарі сподіваються, що проведення таких операцій стане можливим і на території України.

Перша операція нового центру трансплантології вже відбулася. Це була трансплантація нирок. Повідомляється, що родичі 61-річного жителя Львівської області, який помер від інсульту, дали згоду на вилучення його органів. Нові органи отримали 43-річний та 47-річний жителі Тернопільської області та Чернівців. Один чоловік був на гемодіалізі 10 років, другий - менше року.

Як інформувала «МП», нещодавно першу пересадку трьох органів від одного донора успішно провели в Черкасах.

Як уточнили в Українському центрі транспланто-координації, донорське серце було пересаджено пацієнту Черкаського обласного кардіологічного центру, вік якого 59 років. Цю операцію хірурги з Черкас провели спільно з фахівцями з Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова.

Безпосередньо пересадка двох донорських нирок була проведена в Черкаському обласному онкологічному диспансері. А печінку донора для її подальшої трансплантації оперативно доставили в Національний інститут хірургії і трансплантології. Там її пересадили 58 - річному чоловікові, який очікував операцію і донорський орган уже кілька років.