Лікарі пояснили, чому ендометріоз діагностують лише через сім років

Згідно з даними Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ), цим гінекологічним захворюванням уражені від 170 до 255 млн жінок у світі
У Міністерстві охорони здоров'я Італії стурбоване тим, що 10–15% жінок репродуктивного віку страждають на ендометріоз і не менше ніж 3 млн — у тяжкій формі. Причиною тому, на думку фахівців, є недостатня поінформованість про патологію, що призводить до затримки діагностики в середньому на 7 років.
Яскравим симптомом ендометріозу є хронічний та стійкий менструальний біль. Найчастіше на такий стан скаржаться 30–50% жінок, які безплідні або зазнають труднощів із зачаттям. Найчастіше захворювання діагностується у 25–35-річних пацієнток після тривалих та дорогих консультацій в інших фахівців.
«З раннього віку важливо знати, що менструальний біль під час статевого акту не є нормальним і що її не слід заглушувати. Жінки, які мають матір чи сестру з ендометріозом, мають у сім разів більший ризик його розвитку», — йдеться на сайті міністерства, цитує ANSA.
Серед методів лікування італійські фахівці називають гормон прогестину, який здатний покращити симптоматичну картину. Найбільш небезпечно лікування аналогами гонадотропін-рилізинг гормону (ГнРГ). Ці препарати повністю блокують стимуляцію яєчників й обмежуються випадками, які потребують хірургічного втручання. Але нині проводяться кілька досліджень зі сполуками, які, інгібуючи стимуляцію яєчників, створюють менше побічних ефектів.
— Ми повинні продовжувати інвестувати в дослідження, щоб допомогти жінкам, які страждають на ендометріоз. І виділили ресурси на дев'ять важливих проектів, які допоможуть нам знайти найкращі методи лікування, — повідомив у Facebook міністр охорони здоров'я Роберто Сперанца.
Читайте також: Гінекологи назвали 6 незвичайних симптомів, що виникають при менопаузі