Різке падіння фізичної активності при локдаунах загрожує інсультом та депресією

Дата створення: 01 квітня, 17:16
Дата оновлення: 01 квітня, 17:18
Резкое падение физической активности при локдаунах грозит инсультом и депрессией фото

Малорухливий спосіб життя сильно позначився на здоров'ї людей

Локдауни, введені під час пандемії коронавірусу, сильно вплинули на самопочуття багатьох громадян. В основному через фізичну активність, яка зменшилася на 95%.

Такого висновку дійшли експерти з Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я (ISGlobal), які провели дослідження у трьох європейських містах: Стокгольмі, Відні та Барселоні. Вони оцінили зниження рівня фізичної активності громадян через обмеження; скорочення кількості відвідувань міських зелених насаджень; зниження забруднення повітря та шуму, пов'язаного з локдауном. Також вчені оцінили всі ці фактори з погляду ризику серцевого нападу та інсульту, депресії та тривоги.

Було встановлено, що у Барселоні зниження оксиду азоту становило 50%, а фізичної активності — навіть 95%. У Відні за цей період зниження оксиду азоту становило 22%, фізичної активності — 76%. У Стокгольмі 9% та 42% відповідно. Експерти підрахували, що якби заходи, введені в трьох країнах, тривали протягом року, вони призвели б до збільшення на 10% випадків інсульту та серцевого нападу, депресії та тривоги — на 8% і 12% відповідно.

Дослідження було опубліковано в журналі «Забруднення» (Environmental Pollution).

Читайте також: Вплив шуму транспорту може сприяти розвитку деменції у літніх людей