Тренування дихання допоможе збільшити фізичну активність

Дата створення: 05 квітня, 19:12
Дата оновлення: 05 квітня, 19:15
Тренировка дыхания поможет увеличить физическую активность фото

Про це свідчать дослідження, що були представлені на щорічних зборах Американського фізіологічного товариства в Experimental Biology 2022

Багато людей середнього та похилого віку намагаються дотримуватися здорового способу життя та бути фізично активними. Проте далеко не всім це вдається. Вчені створили портативний пристрій (IMST), який додає опору диханню та є ручним дихальним тренажером.

— Розробка нових форм фізичної підготовки, що покращують фізичну функцію, має вирішальне значення для зниження ризику хронічних захворювань із віком, — каже провідний дослідник MS Кейтлін Фріберг, передає ANSA.

За словами експерта, тренування м'язової сили з високим опором може покращити здоров'я в середньому та похилому віці. Це підтверджує таке дослідження за участю 35 добровольців у віці 50 років та старших. Усіх учасників розділили на дві групи: до однієї увійшли з високою резистентністю, до іншої — з низьким опором. Усі респонденти протягом шести тижнів використовували ручний дихальний тренажер для 30 вдихів на день, що займало близько 5 хвилин.

Через шість тижнів учасники першої групи показали поліпшення тесту на біговій доріжці на 12%, тоді як інші не спостерігали змін. Поліпшення у групі високої сили також показало зв'язок зі змінами у 18 метаболітах, протестованих у дослідженні. Насамперед тих, які «грають ключову роль у виробництві енергії та метаболізмі жирних кислот».

Читайте також: Різке падіння фізичної активності при локдаунах загрожує інсультом та депресією