Насіння льону заспокоїть кишківник і допоможе схуднути: вчені

Дата створення: 07 квітня, 17:12
Дата оновлення: 07 квітня, 17:18
Семена льна успокоят кишечник и помогут похудеть: ученые фото

Цей народний засіб дуже ефективний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Корисні бактерії

Насіння льону є багатим джерелом нерозчинної клітковини, що полегшує дефекацію. Однак це не єдина переваги цього насіння. Так, згідно з нещодавно проведеним дослідженням вчених, дієта з додаванням льону має гарний ефект.

Експеримент проводили на лабораторних мишах. Усіх гризунів розділили на 4 групи: одних годували їжею без клітковини, інших — з соєвим волокном, третіх — з целюлозним волокном і четвертих — клітковиною лляного насіння. Миші, що харчувалися лляним волокном, були фізично активнішими, енергійнішими і менше важили, ніж інші. При цьому вони мали низький рівень цукру в крові. Фахівці припускають, що це пов'язано із пребіотичними властивостями волокна лляного насіння.

«Дослідження показують, що корисні бактерії, що ферментують волокна, з'являються навколо лляної оболонки, вкритої слизом. Продукти ферментації  — це, перш за все, дуже корисні та поживні жирні кислоти», — зазначили вчені у своїй науково-дослідній роботі, пише Polki.

Смачний пребіотик

Лляне насіння є ідеальним пребіотиком. Завдяки цьому воно підтримує здоров'я кишківника і його варто вживати, навіть якщо немає проблем із запорами.

  • Для того, щоб скористатися всіма перевагами насіння для здоров'я, достатньо подрібнити його та з'їсти.
  • Лляне насіння краще і м'якше впливає на кишківник у склеєному вигляді. Дайте насінням, змоченим у воді, постояти кілька хвилин і потім випийте їх або додайте в їжу.
  • Також насіння льону можна просто додавати у свій щоденний раціон, наприклад, у коктейлі, каші, салати.

Читайте також: Вчені назвали траву, яка зменшує почуття голоду та допомагає схуднути