Вчені відновили слух за допомогою регенерації волоскових клітин вуха

Дата створення: 07 квітня, 18:23
Дата оновлення: 07 квітня, 18:30
Ученые восстановили слух с помощью регенерации волосковых клеток уха фото

Цей метод дозволяє хворим почати сприймати звуки

Втрата слуху зазвичай відбувається з віком. Сьогодні є чимало слухових апаратів, але немає лікування цього розладу, яке викликане зниженням сенсорних рецепторів волоскових клітин.

Як відомо, у людини з народження близько 15 000 волоскових клітин у равлику кожного вуха. Якщо вони пошкоджені, то більше не здатні до розмноження, що призводить до втрати слуху. Знання цього спонукало дослідників біотехнологічної компанії Frequency Therapeutics Массачусетського технологічного інституту (США) розробити препарат, який у лабораторних умовах може регенерувати волоскові клітини, та цим відновити слух. Ще у 2012 році вчені трансформували клітини-попередники у тисячі волоскових клітин.

— Усі тканини в організмі містять клітини-попередники, тому бачимо широкий спектр застосування. Ми вважаємо, що це майбутнє регенеративної медицини, — заявив провідний дослідник, засновник компанії Кріс Лоуз, пише GreenMe.

Лікування під назвою FX-322 передбачає введення через барабанну перетинку. Наразі препарат знаходиться на другому ступені дослідження. І, за словами авторів, показало покращення слуху у 200 пацієнтів, на яких воно було протестоване.

Читайте також: ВООЗ: до 2050 року 2,5 мільярда людей у світі страждатимуть від втрати слуху