Офтальмолог пояснив, чому специфічне лікування не завжди є ефективним при алергічному кон'юнктивіті

І як уникнути небажаних симптомів полінозу навесні
Алергічний кон'юнктивіт є частиною симптомокомплексу, наприклад полінозу. Квітуча амброзія або тополя викликає у таких хворих не розчулення, а алергію: течуть сльози, з'являється нежить, закладає ніс, горло і т. д. Що треба зробити, щоб позбутися цієї недуги?
— При полінозі існує специфічне протиалергічне лікування. Але воно тривале, дороге, і не завжди ефективне. Натомість допомагають цитостатики, кортикостероїди та судинозвужувальні препарати, — пояснює офтальмолог вищої категорії, кандидат медичних наук Сергій Анатолійович Лупир.
Крім стероїдів та цитостатиків, є і так звані антигістамінні препарати, та ліки, які зміцнюють стінку специфічних для алергії клітин. Це так звані огрядні клітини.
— Ці препарати бажано приймати за 10–14 днів до початку алергії. Специфічні антигістамінні препарати можна пити під час неї. Але стабілізатори мембран опасистих клітин — завчасно. Адже зміцнюючи їх стінки, ми цим запобігаємо виходу біологічних медіаторів цього запалення. А якщо почнемо приймати вже в процесі алергії, то поки що вся ця кухня, весь цей бульйон із попередніми біологічно активними речовинами не википить, ми матимемо запалення, — пояснює Сергій Анатолійович.
І наголошує, що профілактика алергії існує, але вона не розв'язує проблему повністю, лише дозволяє значно знизити симптоми.
Читайте також: Сергій Лупир про кон'юнктивіти: частина II