Електронні сигарети викликають опіки, травми та навіть судоми

Дата створення: 08 квітня, 14:28
Дата оновлення: 08 квітня, 14:30
Электронные сигареты вызывают ожоги, травмы и даже судороги фото

Австралійська рада з куріння та здоров'я хоче заборонити їх продаж

Рекомендація ґрунтується на дослідженнях, проведених Центром епідеміології та здоров'я населення при Австралійському національному університеті. Вони представляють переконливі докази, що електронні сигарети викликають отруєння, травми, опіки, негайну токсичність при вдиханні та навіть судоми. Вживання також призводить до звикання.

Дослідження, що фінансуються Департаментом охорони здоров'я, також показують переконливі докази менш серйозних наслідків для здоров'я, таких як роздратування горла та нудота. Існують підтвердження того, що електронні сигарети збільшують споживання тютюнового диму. При цьому залишається малоймовірним, що нікотинові електронні сигарети допомагають курцям кинути палити.

Епідеміолог Емілі Бенкс проаналізувала дані зі 189 досліджень про вплив електронних цигарок на здоров'я.

— При їхньому вдиханні поглинає сотні хімічних речовин, деякі з яких токсичні, а дії інших досі невідомі, — зазначила Бенкс, цитує ANSA.

Як зазначає експерт, молоді люди, які практикують вейпінг, тобто електронні сигарети, втричі частіше починають курити звичні цигарки. А споживання нікотину у дітей та підлітків може призвести до тяжкої залежності, а також труднощів із концентрацією уваги та навчанням.

Читайте також: Куріння погіршує пам'ять не менше ніж діабет: дослідження