15% молодих матерів страждають на післяпологову депресію

Дата створення: 12 квітня, 14:16
Дата оновлення: 12 квітня, 14:52
15% молодых матерей страдают послеродовой депрессией фото

Психологи це пов'язують із запаленням у галузях мозку, які регулюють настрій після важкої вагітності

Імунітет відіграє важливу роль у генезі післяпологової депресії, яка часто вражає молодих матерів. Це призводить до того, що жінка починає відчувати втому, зневіру, труднощі у спілкуванні з дитиною. За статистикою, ці тривожні стани зазнають близько 15% породіль, що змушує фахівців шукати шляхи їх вирішення. Адже походження депресії досі залишалося незрозумілим.

Американські вчені Товариства неврології в Сан-Дієго перші встановили зв'язок між стресом, імунною системою, мозком та депресією. Психолог з Університету штату Огайо Бенедетта Лойнер провела досвід на самках лабораторних щурів. У ході його вона зосередилася на мозку гризунів, особливо тієї його області, що бере участь у контролі настрою, так званої медіальної префронтальної кори.

Під час експерименту вагітні самки щурів зазнавали стресу, щоб імітувати один із відомих факторів ризику післяпологової депресії – стрес під час вагітності. У деяких випадках у гризунів розвивалися симптоми форми післяпологової депресії: труднощі уваги до потомства, депресивно-тривожна поведінка у різних експериментальних ситуаціях.

Після пологів самки щурів мали високий рівень запальних маркерів у мозковій тканині досліджуваної області, що регулює настрій. Дослідники також виявили, що стрес може змінити функціональність певних імунних клітин мозку.

За словами Лойнера, запалення у цій частині мозку може зрозуміти природу депресії та врахувати під час проведення належної терапії.

Читайте також: Депресію під час вагітності можна передбачити по аналізу крові з точністю до 83%