Співвідношення об'єму талії зі зростом важливе для здоров'я: вчені

Дата створення: 13 квітня, 12:15
Дата оновлення: 13 квітня, 13:28
Соотношения объема талии с ростом важно для здоровья: ученые фото

До цього часу одним з найпопулярніших способів перевірити, чи вага тіла правильним, був розрахунок нашого індексу маси тіла (ІМТ). Проте вчені знайшли інший метод, який свідчить про схильність тих чи інших захворювань

Експерти Національного інституту охорони здоров'я та вдосконалення медичної допомоги (Франція) вважають, що необхідно частіше вимірювати співвідношення обсягу талії до зросту. Річ у тому, що надлишок у ділянці живота вказує на ризик розвитку діабету ІІ типу, гіпертензії та серцевих захворювань.

— Явна перевага такого методу полягає в тому, що люди можуть легко виміряти себе, інтерпретувати результати та вчасно звернутися за медичною допомогою, — пояснила доктор Пол Крісп в інтерв'ю Poradnikzdrowie.

Вона стверджує, що обсяг талії має дорівнювати половині висоти зросту людини. Здорове співвідношення талії до зростання класифікується як 0,4 до 0,49. Співвідношення 0,5 до 0,59 вказує на підвищений ризик проблем зі здоров'ям, а коефіцієнт 0,6 — на високий.

Так, у жінок при зрості 162,5 см окружність талії має бути 73,66 см. Якщо вона становить близько 81,28 см на талії, то це вже говорить про проблеми зі здоров'ям. Тим часом чоловік на зріст 177,80 см зазнавав би підвищеного ризику хвороби, якби його талія становила близько 91,44 см.

Вчені радять вимірювати співвідношення талії до зростання, оскільки це дозволить контролювати своє здоров'я та швидко реагувати у разі ризику серйозних захворювань.

Читайте також: Вчені назвали найкращий спосіб, як позбутися жиру на животі