5 цілющих властивостей подорожника

Дата створення: 25 квітня, 17:49
Дата оновлення: 25 квітня, 17:54
5 целебных свойств подорожника фото

Ця зелена рослина відома всім з дитячих років. Адже лист подорожника — найкращий засіб для загоєння ран та подряпин. Виявляється, не тільки

1. Допомагає при запорах

Насіння подорожника має легку проносну дію, але при цьому захищає слизову оболонку у шлунково-кишкового тракту. Таким чином, вони допомагають рішуче, але м'яко позбутися запорів.

2. Сприяє загоєнню виразки шлунка

Насіння подорожника також допоможе при діареї. Їх постійне використання у вигляді відварів дозволяє досягти регулярності дефекації. А, згідно з дослідженнями, екстракт подорожника ефективний при загоєнні виразки шлунка.

3. Регулює рівень цукру у крові

Завдяки вмісту харчових волокон (в 100 г цього насіння міститься 68 г клітковини) подорожник ускладнює та уповільнює всмоктування вуглеводів з їжі. Це робить його дієтичним продуктом.

Проведені дослідження свідчать, що регулярне приймання близько 1–3 ст. л насіння подорожника на добу дозволяє знизити рівень глюкози у крові на 10–12% у хворих на цукровий діабет II типу.

4. Допомагає схуднути

Подорожник сприяє схуднення шляхом клітковини, яка перешкоджає не тільки засвоєнню вуглеводів, а й жирів із їжі. Крім того, насіння набухає в шлунку, викликаючи почуття ситості.

Рецепт схуднення: прийміть 1 ч. л насіння за 1–2 години до їди та запийте 1 склянкою води.

5. Знижує запалення

У насінні подорожника, крім клітковини, містяться флавоноїди, дубильні речовини, глікозиди, які мають антиоксидантні властивості. Тому подорожник стане чудовим доповненням до протизапальної дієти.

Читайте також: Насіння льону заспокоїть кишківник і допоможе схуднути: вчені