Ліки, які погано взаємодіють із добавками вітаміну B12

Дата створення: 25 квітня, 19:26
Дата оновлення: 25 квітня, 19:36
Лекарства, которые плохо взаимодействуют с добавками витамина B12 фото

Така терапія викликає швидку стомлюваність, проблеми з пам'яттю та травленням

Колхіцин

Колхіцин використовують при лікуванні подагри. Він може впливати на певні рецептори тонкої слизової кишки, які беруть участь у поглинанні вітаміну B12. Тому доведеться контролювати рівень вітаміну В12.

Метформін

Метформін призначають при лікуванні діабету ІІ типу. І хоча він не має серйозних побічних ефектів, може блокувати всмоктування вітаміну B12 у шлунково-кишковому тракті. У середньому від 6% до 30% людей, які приймають метформін, можуть мати дефіцит B12.

Етанол

Навіть помірне споживання алкоголю дратує слизову оболонку шлунка, що може призвести до зниження виробництва кислоти. Вітамін B12 вимагає кислоти у шлунку та білка, званого внутрішнім фактором, щоб засвоюватися належним чином. Алкоголь може зрештою змінити спосіб засвоєння вітаміну B12.

Антагоністи H2

Антагоністи H2-гістамінових рецепторів відносяться до противиразкових препаратів. Вони блокують вироблення соляної кислоти, викликану гістаміном. Зниження кислотності шлунка може спричинити зниження абсорбції B12.

Інгібітори протонної помпи

Інгібітори протонної помпи можуть допомогти у лікуванні виразки шлунка та симптомів шлунково-кишкової рефлюксної хвороби. Оскільки вони працюють насамперед шляхом зменшення вироблення кислоти у шлунку, ці препарати можуть зменшити всмоктування вітаміну В12 в організмі.

Протисудомні засоби

Протисудомні препарати можуть впливати на метаболізм чи перероблювання вітаміну B12 в організмі. Дослідження показали, що протисудомні препарати можуть знижувати рівень фолієвої кислоти та вітаміну B12 в організмі.

Секвестранти жовчних кислот

Секвестранти жовчних кислот використовують для зниження рівня холестерину у крові. Вони працюють, поглинаючи молекули холестерину в кишківнику та сприяючи виведенню жовчних кислот у стільці. Можуть заважати засвоєнню кальцію, фолієвої кислоти, заліза та вітамінів, у тому числі вітаміну В12.

Читайте також: Вітамін D: який рівень вітаміну в крові сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, а який взагалі на них не впливає