П'ять частин тіла, які потребують дбайливого догляду

Дата створення: 26 квітня, 16:28
Дата оновлення: 26 квітня, 16:56
Пять частей тела, которые нуждаются в заботливом уходе фото

Як часто слід приймати душ? Суперечки з цього питання тривають. Однак є зони, які багато людей не беруть до уваги при купанні. Адже саме їх треба мити особливо ретельно.

— Частини тіла, які можуть погано пахнути, — це ті, які потребують найдбайливішого догляду, — зазначає дерматолог Єльської школи медицини (США) доктор Мона Гохара, пише Medonet.

Які ж частини тіла?

1. Шкіра за вухами

— Шкіра за вухами жирна, що дозволяє грибкам на шкірі голови рости більше, ніж звичайно. Це сприяє утворенню лупи, лущення та свербіння,  — каже дерматолог Цейхнер.

І рекомендує «чистити» шкіру за вухами щоразу при миттю волосся.

2. Стопи та пальці ніг   

— Ви маєте мити шкіру між пальцями щодня. Вологе середовище між пальцями є живильним середовищем для бактерій та грибків, — наголошує доктор Джошуа Цейхнер.

Щодо самих ніг, то їх слід мити лише в тому випадку, якщо шкіра брудна.

3. Нігті

Пам'ятайте про миття нігтів щоразу, коли ми миємо руки. Адже під нігтями є бактерії. Просто намильте нігті та промийте їх водою. Також не забувайте часто та ретельно мити руки, особливо після відвідування туалету.

4. Пупок

Це ще одне місце, яке, за словами доктора Цейхнера, часто залишається немитим. Крім того, що в ньому накопичується бруд і мертвий епідерміс, він також є чудовим місцем для бактерій. Декілька років тому Університет штату Північна Кароліна поділився результатами роботи над бактеріальною флорою пупка. У дослідженні взяло участь 500 добровольців. З їх пупків було виділено 2 368 видів бактерій (у тому числі багато невідомих науці).

5. Сідниці

Доктор Цейхнер також нагадує вам регулярно мити сідниці, особливо після тренування.

— Вологість поту у поєднанні із тертям одягу про шкіру може збільшити ризик розвитку фолікуліту, — попереджає лікар.

І, нарешті, вказує професор Цейхнер, потрібно мити анус після дефекації.

Читайте також: 2 поширені помилки при чищенні зубів: стоматолог