«Гормон кохання» окситоцин робить нас із віком щедрішими: вчені

Дата створення: Сьогодні, 18:54
Дата оновлення: Сьогодні, 18:55
«Гормон любви» окситоцин делает нас с возрастом более щедрыми: ученые фото

Дослідники з Університету Клермонта в Каліфорнії (США) показали 103 людям віком від 18 до 99 років несамовите відео чоловіка. Той розповідав про свої почуття до дворічного сина, котрий помирав від раку мозку. На відео хлопчик грав у лікарні.

Потім усіх учасників експерименту попросили зробити анонімну пожертву лікарні. Учасники віком 65 років і старші пожертвували втричі більше, ніж люди віком від 18 до 35 років. Люди у віці від 36 до 64 років пожертвували в середньому 9,30 долара, що вдвічі перевищує  суму $4,64, запропоновану молодими людьми у віці від 18 до 35 років. А респонденти від 65 років і старші пожертвували $12,45, що майже у 2,7 раза більше, ніж у наймолодших учасників експерименту.

Також аналізи крові показали, що під час перегляду відео у них збільшився рівень гормону окситоцину у крові.

Експерти припускають, що пенсіонери, маючи великий життєвий досвід, краще впораються з негативними емоціями. Це дозволяє їм зосередитись на почуттях співчуття, спонукаючи мозок сигналізувати про вивільнення більшої кількості окситоцину.

— Учасники експерименту, у яких спостерігався сплеск окситоцину, були не лише щедрішими на благодійність, а й надавали іншу допомогу. Після того, як усім було надано можливість виграти до 40 доларів, усі отримали приблизно однакову суму. Коли їм дали виграш, вони висловили побажання перерахувати їх на рахунок лікарні, — зазначив керівник дослідження, доктор Пол Зак, повідомляє MailOne.

Дослідження, опубліковане в журналі «Кордони у поведінковій неврології»  (Frontiers in Behavioral Neuroscience).

Читайте також: Жінки, які більше заробляють, частіше імітують оргазм: психологи