Хворі на діабет ІІ типу можуть продовжити життя більш ніж на 10 років: вчені

Дата створення: 27 квітня, 19:14
Дата оновлення: 27 квітня, 19:21
Больные диабетом ІІ типа могут продлить жизнь более чем на 10 лет: ученые фото

Для цього необхідно схуднути, контролювати кров'яний тиск та рівень цукру

Вчені з Університету Флориди (США) спостерігали за 421 пацієнтами віком від 50 до 80 років протягом дев'яти місяців. Хворим перевіряли рівень цукру в крові, кров'яний тиск, рівень холестерину та індекс маси тіла (ІМТ) протягом дослідження.

Дані були введені в статистичну модель для оцінки очікуваної тривалості життя.

— Для людей з дуже високим рівнем цукру в крові, артеріального тиску, холестерину та ІМТ контроль [цих даних] може потенційно збільшити тривалість життя більш ніж на десять років, — пишуть науковці на чолі з аспірантом університету Хамедом Кіанмехром, повідомляє MailOne.

Жінки з ожирінням у віці 60 років, які мали діабет ІІ типу та інші основні фактори ризику, за оцінками, в середньому мали ще 18 років життя. Але для тих, хто набрав здорової ваги, оцінка зросла до 30 років.

Така сама тенденція спостерігалася серед чоловіків у цій віковій групі. Чоловіки з ожирінням мали очікувану тривалість життя 15 років, але якщо їх ІМТ достигав здорового рівня, то вона зростала до 25 років.

— Наше передбачуване збільшення очікуваної тривалості життя було здебільшого пов'язане з потенційним скороченням серцево-судинних захворювань, пов'язаних із втратою ваги, — кажуть дослідники.

І попереджають, що серед літніх діабетиків втрата ваги викликає менш виражені успіхи, що говорить про необхідність раннього втручання.

Читайте також: Діабет у жінок виникає інакше, ніж у чоловіків: вчені