2% випадків деменції пов'язані з проблемами зору

Дата створення: 28 квітня, 13:58
Дата оновлення: 28 квітня, 14:36
2% случаев деменции связаны с проблемами зрения фото

Основні фактори ризику — гіпертонія, ожиріння, депресія

Приблизно один із 50 випадків деменції можна запобігти, виправивши дефекти зору. Такого висновку дійшли вчені університету Мічигану в Анн-Арборі (США).

Аналізуючи клінічні дані та дані про спосіб життя близько 17 000 американців, дослідники вивчили вплив кількох факторів ризику на когнітивні порушення. Так, на думку фахівців, першим фактором ризику є гіпертонія. Вона спричиняє 12,4% випадків деменції; 9,2% випадків — ожиріння, 9,1% випадків — депресія, 7% випадків — втрата слуху, 6,1% випадків — травми голови, 5,1% випадків — цукровий діабет.

Нововведенням є відкриття впливу проблем із зором, які, згідно з дослідженням, відповідальні за 1,8% випадків деменції. Відсоток малий, але, на думку дослідників, лише у США він відповідає приблизно 100 000 додатковим випадкам старечого недоумства.

— З огляду на поточні прогнози на найближчі десятиліття це число збільшиться приблизно до 250 000 випадків до 2050 року, — кажуть вчені, передає ANSA.

Оскільки близько 9 з 10 випадків порушення зору можна запобігти або лікувати за допомогою перевірених ефективних втручань, порушення зору можуть бути важливим фактором ризику, що модифікується, укладають дослідники.

Дослідження було опубліковано в журналі «Неврологія» (Jama Neurology).

Читайте також: Швидкі прогулянки призводять до передчасної старості