Вживання молока може викликати акне

Чи є знежирене доброю його заміною?
44% хлопчиків страждали на прищі
Інститут харчування Польщі рекомендує, щоб добова кількість молока та молочних продуктів у раціоні людини становила 2–3 порції. Однак ряд досліджень показують, що споживання цього продукту пов'язане з більш частим виникненням вугрової висипки, акне. А у багатьох людей воно може негативно позначитися на стані шкіри, сприяючи затиканню пір та надмірної активності сальних залоз.
Так, вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я (США) провели експеримент за участю понад 47 тисяч жінок. Як виявилось, споживання коров'ячого молока в період статевого дозрівання пов'язане з акне. Підлітки, які випивали не менше 2 склянок молока на день, на 44% частіше хворіли на прищі, ніж інші.
В іншому дослідженні понад 4 000 хлопчиків у віці 9–15 років відповіли на питання про дієту. Виявилося, що у тих, хто пив молоко, найчастіше були прищі. Тому, якщо у вас проблеми зі шкірою та ви п'єте молоко, варто поспостерігати за шкірою після виключення цього напою з раціону.
Приводить до затикання пір
Можна припустити, що оскільки молоко сприяє появі прищів, його продукти, такі як сир, йогурт, вершки будуть аналогічні.
Передбачається, що причиною несприятливого впливу молока на шкіру є вміст в ньому гормонів та інших біологічно активних сполук. Особлива увага приділяється фактору зростання ІФР–1, що присутній у молочних продуктах, який стимулює вироблення шкірного сала, призводить до розширення та затикання пор шкіри. Інгредієнти, що містяться у молоці, можуть сприяти запаленню в організмі. Молоко та продукти з нього значно збільшують вироблення інсуліну, що також сприяє утворенню вугрового висипу. Вони також можуть містити гормони, такі як стероїди та тестостерон, зв'язок яких з акне було підтверджено у наукових дослідженнях.
Є альтернатива
Якщо ви забезпечуєте свій організм кальцієм із джерел, відмінних від молока, то соєве молоко стане для вас гарною альтернативою. Однак будьте обережні із вмістом цукру. Вибирайте ті, які є несолодкими та без штучних добавок. Вживання рослинного молока замість коров'ячого дасть вам гарний шанс покращити стан шкіри та зменшити акне. Такий напій легко може замінити коров'яче молоко у млинцях або каші.
Заміна жирного коров'ячого молока знежиреним навряд чи розв’яжуть проблему акне. Відповідно до досліджень, незалежно від вмісту жиру, вживання молока може призвести до акне. Є навіть докази того, що знежирене молоко посилює проблему більше, ніж жирне, тому що воно містить менше естрогену для запобігання проривам.
Читайте також: Підсолоджувачі збільшують ризик розвитку ожиріння та раку молочної залози