Молочниця у дітей: хвороба від матері

Дата створення: 02 травня, 17:29
Дата оновлення: 02 травня, 18:54
Молочница у детей: болезнь от матери фото

Від чого виникає молочниця у дітей, особливо у новонароджених? Малюк може заразитися від матері при проходженні пологових шляхів, годуванні груддю, а також при недостатньому догляді

Молочниця: як лікувати

Медикаментозна терапія кандидозу у дітей складається з таких препаратів:

  • пробіотики — для нормалізації мікрофлори слизових оболонок та зміцнення імунної системи;
  • місцеві антисептичні засоби (сода, «Йодінол», «Метиленовий синій») — для знищення грибка;
  • протигрибкові препарати (ністатиновмісні) — призначаються, якщо неспецифічні засоби виявилися неефективними.

Одночасно із застосуванням зазначених вище препаратів необхідно дотримання правил догляду за дитиною, зволоження повітря, повноцінне правильне харчування.

Молочниця у вагітних та годуючих

Молочниця у вагітних підвищує ймовірність мимовільних викиднів та передчасних пологів. Розрив уражених плодових оболонок може призвести до внутрішньоутробного зараження плода. Також існує ризик інфікування новонародженого під час пологів.

Щоб уникнути цих наслідків, вагітним призначається місцеве лікування уведенням вагінальних свічок. Санація забезпечує ефективне очищення пологових шляхів від патогенного грибка. Лікування може проводитись кілька разів за вагітність, тому що захворювання здатне рецидувати. Часто молочниця перестає турбувати жінку після пологів, оскільки гормональний фон повертається до нормального стану.

Молочниця на сосках може негативно позначитися на здоров'ї матері та дитини, а також на процесі годування груддю. Відбувається відтік молока через хворобливі відчуття, можливе затикання молочних проток і виникнення маститу.

  • Для лікування молочниці на сосках слід приймати сумісні з грудним вигодовуванням препарати, призначені лікарем. Щоб полегшити симптоми, можна обмивати соски розчином соди після кожного годування.
  • Необхідно ретельно стерилізувати предмети, що стикаються з грудьми (накладки, молоковідсмоктувач), та часто міняти бюстгальтер. Бажано тимчасово не вживати солодке та борошняне.

Читайте також:  Молочниця