Хронічний панкреатит: чому виникає

Дата створення: 10 травня, 16:19
Дата оновлення: 10 травня, 16:33
Хронический панкреатит: почему возникает фото

Важливе відкриття щодо рецидивного або постійного запалення підшлункової залози зробили вчені Технічного університету Мюнхена (Німеччина)

Панкреатит: чому виникає

Це захворювання може бути спричинене або зовнішніми факторами, такими як алкоголь або куріння, або внутрішніми, такими як високий рівень ліпідів або кальцію в крові, вважають дослідники.

Вчені проаналізували різних пацієнтів з Європи та Японії з панкреатитом, не пов'язаним із вживанням алкоголю. І дійшли висновку, що функціональність кальцієвого каналу TRPV6, коли вона обмежена генетичними дефектами, може викликати хронічний панкреатит.

На думку фахівців, це —  серйозний фактор ризику розвитку хронічного панкреатиту, про що свідчать експерименти на мишах. Відсутність того чи іншого гена призводила до запалення підшлункової залози, а також фіброзних змін в органі щурів.

Це відкриття може призвести до відкриття нових лікарських препаратів, які більше не враховують ацинарні клітини та травні ферменти в них, а проточні канали та метаболізм кальцію.

Чому алкоголь викликає панкреатит

— Розшифровка генетичних контекстів панкреатиту суттєво вплине на наше розуміння цих типів генетично обумовленого захворювання, а також на наше розуміння запалення підшлункової залози, пов'язаної з алкоголем. Це дозволить використати дослідницькі підходи, які можуть призвести до нових можливостей лікування в майбутньому, — заявив професор дитячої дієтології в Центрі медицини харчування Ельзи Кренер-Фрезеніус (EKFZ), передає портал Notizie scientifiche.it.

Читайте також: Панкреатит