Як розвивається подагра у старих та малих

Дата створення: 11 травня, 18:50
Дата оновлення: 11 травня, 21:53
Как развивается подагра у старых и малых фото

Особливі випадки запалення потребують певного підходу

Подагра у дітей

Подагра — це системне тофусне захворювання, яке супроводжується відкладенням у суглобах, тканинах і внутрішніх органах кристалів солей сечової кислоти та запаленням, що виникає в результаті. Найчастіше подагра розвивається у чоловіків, але також виникає у дітей і в жінок.

Подагра зустрічається у дітей дуже рідко, зазвичай у ранньому віці проявляється спадкове захворювання. При гострому подагричний напад необхідно забезпечити дитині постільний режим. Ноги для зменшення болю потрібно підняти та прикласти до уражених суглобів лід.

Вибір курсу лікування залежить від конкретних ознак захворювання та його причин. Призначають ліки, які допомагають знизити концентрацію сечової кислоти у крові. Також можуть застосовуватися протизапальні та знеболювальні засоби.

Обов'язкова складова терапії — лікувальна дієта. Потрібно суворо обмежити вживання продуктів із високим вмістом пуринів, замість них ввести в раціон овочеві супи та каші. Як пиття можна давати дітям воду, молоко та киселі.

Подагра у жінок, вагітних та мам, які годують грудьми

Переважна більшість лікарських засобів при вагітності та годуванні груддю протипоказана. Дозволено лише ліки, які мають натуральне походження, наприклад, «Цистон».

Основними способами лікування є: дотримання суворої дієти, пиття, ведення здорового способу життя. Інші препарати призначають тільки тоді, коли користь для вагітної або мами, що годує, перевищує ризик для дитини.

Подагра у літніх людей

Метою тривалого лікування подагри у людей похилого віку є зниження вмісту сечової кислоти в крові, що зменшує ймовірність подальших нападів хвороби. Це досягається шляхом зміни раціону та виключення продуктів з високим вмістом пуринів.

Подагра: як лікувати

  • Для полегшення болю застосовуються холодні компреси, нестероїдні протизапальні препарати («Ібупрофен») або лікарський засіб «Колхіцин».
  • Для швидкого відновлення рекомендується фізіотерапія, масаж, лікувальна фізкультура. Ці заходи дозволяють усунути біль і спазми, покращують кровообіг та обмін речовин, що дозволяє видалити з організму зайву рідину та позбутися сольових відкладень.

Читайте також: Подагра