Коли виявляється хвороба Альцгеймера

І чому жінки страждають на цей розлад частіше, ніж чоловіки
Хвороба Альцгеймера: група ризику
Хвороба Альцгеймера — це захворювання головного мозку, яке супроводжується зниженням когнітивних здібностей, що наростають, порушенням поведінки та подальшою неможливістю виконання повсякденних функцій.
Понад 50 млн населення планети страждають на це захворювання, але на думку лікарів, реальна кількість хворих значно вища. Хвороба Альцгеймера зазвичай діагностується після 65 років, але відзначаються випадки й раннього розвитку. Жінки хворіють частіше, ніж чоловіки, у зв'язку з більшою тривалістю життя та гормональними відмінностями.
Повне одужання нині неможливе, але прогресивну втрату розумових здібностей можна відстрочити за допомогою ліків та відповідних заходів.
Хвороба Альцгеймера: ускладнення можна уникнути
У процесі розвитку хвороби Альцгеймера можуть з'являтися різні ускладнення: захворювання ротової порожнини та зубів, порушення функції ковтання, респіраторні, очні та шкірні інфекції, гігієнічні проблеми, переломи, пролежні. Наслідків можна уникнути при правильному догляді, але у разі їх появи потрібне професійне лікарське втручання.
Як запобігти хворобі Альцгеймера
Епідеміологічні дослідження свідчать, що дієта, відсутність серцево-судинних хвороб, приймання ліків, активність мислення можуть зменшити можливість розвитку хвороби Альцгеймера. Але їхня реальна ефективність може бути доведена лише при клінічних дослідженнях.
Вважається, що велике значення має немедикаментозна профілактика. Вивчення іноземних мов, освоєння нових навичок чи видів діяльності, гра на музичних інструментах, спілкування, читання та інші інтелектуальні заняття є дуже корисними для тренування мозку. Чим більше мозок працює, тим більше його резерв навіть у разі розвитку захворювання. Також для профілактики важлива фізична активність, прогулянки та заняття спортом відповідно до віку.
Читайте також: Хвороба Альцгеймера