Ангіна: лікування у дітей, вагітних і людей похилого віку

Дата створення: 19 травня, 17:41
Дата оновлення: 19 травня, 19:14
Ангина: лечение у детей, беременных и людей пожилого возраста фото

Лікарі радять таким пацієнтам дотримуватися постільного режиму та споживати більше рідини

Ангіна у дитини: коли госпіталізація не потрібна

Ангіна — це інфекційно-запальне захворювання порожнини горла та мигдалин, яке часто виникає у дітей, але також зустрічається й у вагітних, і матерів-годувальниць, і людей похилого віку. Як допомогти тим, хто має імунітет ослаблений?

Існує кілька рекомендацій, як лікувати ангіну у дітей. Основою лікування є постільний режим, вживання великої кількості чистої води, компотів, морсів та інших рідин, обробка горла знеболювальними та антисептичними засобами, що підходять для дитячого віку. Чим обробити горло дитині? Для цього використовують спреї: «Гексорал», «Хлорофіліпт», «Інгаліпт».

Нерідко антибактеріальні засоби негативно впливають на роботу травного тракту. Для запобігання діареї, газоутворення та інших неприємних проявів можуть бути призначені пребіотики та пробіотики.

Полоскання горла при ангіні — додаткова ефективна процедура. З цією метою можна застосовувати призначені лікарем ліки та інші доступні розчини: «Йод 5%», сіль, міцний чай, відвари трав.

Іноді відзначається сильний набряк тканин горла при ангіні, у результаті в дитини з'являється порушення дихання. У таких випадках можуть бути призначені антигістамінні препарати від набряку — «Зодак», «Супрастин».

Неускладнену ангіну можна лікувати вдома. При особливо тяжких формах пропонують лікування у лікарні.

Ангіна: який антибіотик дитині дати

Найчастіше при бактеріальній ангіні використовують «Пеніцилін».

Особливий випадок: ангіна у вагітних та мам, які годують грудьми

Більшість таблеток при ангіні не завжди підходять для вагітних і жінок, що годують грудьми. Тому в ці періоди слід приймати ті ліки, які рекомендовані лікарем.

Якщо причиною болю є бактеріальна інфекція, потрібне лікування антибіотиками. При цьому необхідно суворо дотримуватися вказівок лікаря щодо вибору та дозування препарату. Тому що неправильне використання антибіотиків може завдати шкоди матері та дитині, а також призвести до рецидивних інфекцій горла.

Також є кілька безпечних способів, які допоможуть полегшити біль у горлі під час вагітності та лактації.

Вживання рідини — вона зволожує горло та слизові оболонки, тим самим зменшуючи подразнення.

Полоскання горла має заспокійливу дію.

Чим полоскати горло при вагітності:

  • теплою солоною водою;
  • содово-сольовим розчином;
  • ромашковим чаєм.

Вдихання водяної пари також корисне для зволоження слизових оболонок.

Ангіна у людей похилого віку: можливі антибіотики

Пацієнтам похилого віку показане вживання рідини, легка їжа, постільний режим. Лікування залежить від типу ангіни та включає приймання антибіотиків або місцеві симптоматичні дії. Додатково виконується зрошення мигдаликів протизапальними засобами, полоскання горла антисептичними розчинами та трав'яними відварами.

Читайте також: Ангіна