Менінгіт: чому виникає

І що може стати причиною цього запалення
Менінгіт: від чого буває
Менінгіт — це запалення оболонок головного та спинного мозку, яке супроводжується сильним головним болем, інтоксикацією, ригідністю м'язів, високою чутливістю до світла та звуків, лихоманкою. При цьому спостерігаються запальні зміни у лікворі.
Захворювання можуть викликати різні мікроорганізми, починаючи від бактерій і закінчуючи найпростішими. Причиною запалення може стати також вживання деяких лікарських препаратів, рак, травми голови. За статистикою у 80% випадків діагностують менінгіт вірусний. Також бувають менінгококові та вторинні гнійні менінгіти.
Розвиток запального процесу може відбутися у будь-якому віці. Але найбільшу небезпеку він становить для дітей до п’яти років і людей похилого віку, у цих категорій хворих відзначається найвища летальність.
Менінгіт: як передається
Інфекційний менінгіт виникає внаслідок проникнення в м'які оболонки мозку патогенної мікрофлори — вірусів, бактерій, грибків та паразитів. Ця форма захворювання може передаватися людям, які контактують із хворим.
Найчастіше менінгіт у дітей викликають такі мікроорганізми: менінгокок, гемофільна паличка, стрептокок, ентеровіруси. У дорослих — пневмокок, стафілокок, туберкульозна паличка.
Залежно від збудника виділяють такі шляхи передачі:
- повітряно-крапельний (бактеріальний, серозний);
- контактний (вторинний гнійний);
- фекально-оральний (серозний);
- трансмісивний (кліщовий);
- вертикальний (стрептококовий).
До захворювання найбільш схильні діти, особливо недоношені, люди похилого віку, пацієнти з важкими хронічними патологіями та ослабленим імунітетом.
Менінгіт неінфекційної природи виникає внаслідок розвитку злоякісних пухлин, дії деяких медикаментозних препаратів, операцій на мозку, травм голови.
Читайте також: Менінгіт