Менінгіт: чому виникає

Дата створення: 25 травня, 11:04
Дата оновлення: 25 травня, 11:17
Менингит: почему возникает фото

І що може стати причиною цього запалення

Менінгіт: від чого буває

Менінгіт — це запалення оболонок головного та спинного мозку, яке супроводжується сильним головним болем, інтоксикацією, ригідністю м'язів, високою чутливістю до світла та звуків, лихоманкою. При цьому спостерігаються запальні зміни у лікворі.

Захворювання можуть викликати різні мікроорганізми, починаючи від бактерій і закінчуючи найпростішими. Причиною запалення може стати також вживання деяких лікарських препаратів, рак, травми голови. За статистикою у 80% випадків діагностують менінгіт вірусний.  Також бувають  менінгококові та вторинні гнійні менінгіти.

Розвиток запального процесу може відбутися у будь-якому віці. Але найбільшу небезпеку він становить для дітей до п’яти  років і людей похилого віку, у цих категорій хворих відзначається найвища летальність.

Менінгіт: як передається

Інфекційний менінгіт виникає внаслідок проникнення в м'які оболонки мозку патогенної мікрофлори — вірусів, бактерій, грибків та паразитів. Ця форма захворювання може передаватися людям, які контактують із хворим.

Найчастіше менінгіт у дітей викликають такі мікроорганізми: менінгокок, гемофільна паличка, стрептокок, ентеровіруси. У дорослих — пневмокок, стафілокок, туберкульозна паличка.

Залежно від збудника виділяють такі шляхи передачі:

  • повітряно-крапельний (бактеріальний, серозний);
  • контактний (вторинний гнійний);
  • фекально-оральний (серозний);
  • трансмісивний (кліщовий);
  • вертикальний (стрептококовий).

До захворювання найбільш схильні діти, особливо недоношені, люди похилого віку, пацієнти з важкими хронічними патологіями та ослабленим імунітетом.

Менінгіт неінфекційної природи виникає внаслідок розвитку злоякісних пухлин, дії деяких медикаментозних препаратів, операцій на мозку, травм голови.

Читайте також: Менінгіт