Менінгіт: який лікар лікує

Дата створення: 25 травня, 12:50
Дата оновлення: 25 травня, 14:30
Менингит: какой врач лечит фото

І які препарати слід приймати

Менінгіт: як лікувати

Лікуванням менінгіту займаються інфекціоністи та неврологи. Можна також звернутися до сімейного лікаря, терапевта, педіатра, вони оформлять направлення на госпіталізацію.

При відсутності медичної допомоги менінгіт може закінчитися смертю, тому він завжди розглядається як невідкладний стан. Кожній людині з менінгеальними симптомами потрібна госпіталізація.

Методи лікування захворювання залежать від виду збудника, ступеня розвитку та тяжкості інфекції, наявності ускладнень та супутніх хвороб.

Для лікування бактеріального менінгіту використовується широкий спектр антибактеріальних препаратів: «Пеніцилін», «Ампіцилін», «Цефтріаксон».

При менінгіті вірусному використовують патогенетичні та симптоматичні препарати. При тяжкому перебігу захворювання застосовують інтерферони («Віферон», «Поліоксидоній», «Аміксин») та глюкокортикостероїди («Дексаметазон», «Преднізолон», «Гідрокортизон»).

Основу терапії грибкового менінгіту складають антимікотичні препарати.

При криптококовому та кандидозному менінгіті показані «Амфотерицин В», «Флуконазол» та «Флуцитозин».

В якості симптоматичного лікування при внутрішньочерепній гіпертензії, набряку мозку застосовуються діуретики («Манітол», «Фуросемід»). Для зниження інтоксикації проводиться інфузійна терапія.

Менінгіт: лікування народними засобами неможливе

Домашніми засобами вилікувати менінгіт не тільки не можна, а й небезпечно.

За відсутності адекватної терапії розвиваються тяжкі ускладнення, а бактеріальна форма хвороби може призвести до смерті.

Читайте також: Менінгіт