5 ускладнень, якими небезпечний менінгіт

Дата створення: 26 травня, 17:33
Дата оновлення: 26 травня, 17:44
5 осложнений, которыми опасен менингит фото

Це запалення може стати загрозою життю

Який менінгіт найнебезпечніший

Менінгіт — це запалення мозкових оболонок, які захищають головний та спинний мозок. Менінгіт може спричинити серйозні ускладнення. Згідно з даними американського Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), 10–15% випадків бактеріального менінгіту закінчуються летальним кінцем. Також він може призвести до довгострокових ускладнень. Розглянемо деякі з них.

Як менінгіт впливає на мозок

1. Проблеми з пам'яттю виникають після одужання від менінгіту. Це може бути результатом неврологічного ушкодження під час хвороби.

2. Сплутаність свідомості та змінений психічний статус є симптомами різних видів менінгіту. Однак, за даними CDC, 32% хворих, у яких спостерігалося таке ускладнення, перенесли бактеріальний менінгіт.

3. Погіршення слуху. Бактеріальний менінгіт може вражати внутрішнє вухо або слуховий нерв, що може призвести до часткової глухоти. Також пошкодження може статися, якщо інфекція поширюється на волоскові клітини в равлику, кістки, що грає вирішальну роль у слуху. Це ускладнення може виникнути як дітей, і дорослих.

4. Зміна зору. Якщо є набряк у зоровому нерві, можуть статися тимчасові його зміни, що може призвести до часткової або навіть повної втрати зору.

Менінгіт та його наслідки для нирок

5. Ниркова недостатність. В окремих випадках деякі види бактеріального менінгіту можуть призвести до ниркової недостатності, або довгострокового пошкодження нирок. Серед них олігурія, або низький діурез, а також рабдоміоліз, який супроводжується руйнуванням м'язової тканини.

Рідкісне, але важке ускладнення бактеріального менінгіту — зазвичай менінгококового — відоме як синдром Уотерхауса-Фрідріхсена (WFS). Він супроводжується крововиливом у надниркові залози, через що вони перестають працювати.

Читайте також: Менінгіт