Геморой: як утворюється

І хто потрапляє до зони ризику?
Геморой: від чого відбувається запалення
Геморой — це судинне захворювання, яке супроводжується застоєм крові та патологічним збільшенням кавернозних тілець венозних судин усередині анального отвору та навколо заднього проходу. Розширення та запалення внутрішніх вузлів з часом призводить до їх випадання назовні. Лікування хвороби бажано проводити на ранніх стадіях, щоб уникнути розвитку ускладнень.
Геморой: хто частіше хворіє
Хвороба однаково часто зустрічається у жінок та чоловіків. Зазвичай діагностується у людей, діяльність яких пов'язана з важкими фізичними навантаженнями, а також тих, хто веде сидячий спосіб життя і страждає порушеннями травлення.
Геморой: причини виникнення
У нормі кожна людина має гемороїдальні вузли, призначені для утримання вмісту кишківника. Коли вони наповнюються кров'ю, то стуляються і перешкоджають виходу калу з ануса. Під впливом певних причин в судинах може виникнути застій крові. При цьому венозні сплетіння починають збільшуватися, виникає дискомфорт та болючі відчуття.
Фактори, які сприяють появі геморою:
- часті запори;
- тривалі діареї;
- мала рухова активність;
- підйом важких предметів;
- неправильне харчування;
- вагітність та пологи;
- спадкова схильність;
- стрес;
- вживання алкоголю;
- куріння.
Однією з основних причин застійних явищ у судинах прямої кишки є малорухливий спосіб життя. Внаслідок масової комп'ютеризації більшість людей, включаючи молодих, багато часу проводять сидячи. Тому збільшення судинних сплетінь в останні роки виявляється у молоді, у підлітковому віці і навіть у дітей.
З віком сполучна тканина, що підтримує вузли, слабшає, що також сприяє їхньому випаданню. Геморой може супроводжувати вагітність та пологи, розвиватися внаслідок спадкової схильності.
Читайте також: Геморой