ВООЗ: влітку в Європі очікується високий ризик передачі віспи мавп

Дата створення: 02 червня, 12:00
Дата оновлення: 02 червня, 12:17
ВОЗ: летом в Европе ожидается высокий риск передачи оспы обезьян фото

Причиною тому можу стати численні фестивалі та вечірки

Спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стурбовані, що зросла можливість поширення небезпечного вірусу.

— Швидка та посилена передача віспи мавп відбулася внаслідок недавнього скасування пандемічних обмежень на поїздки та міжнародні заходи. Проте зараз спостерігається можливе зростання подальшої передачі інфекції в Європі та інших країнах протягом літа є високим, — попереджає директор Всесвітньої організації охорони здоров'я по Європейському регіону Ганс Анрі Клюге, передає ANSA.

Вірус, пояснює експерт, вже поширився на тлі кількох масових заходів. Найближчими місяцями проведення багатьох запланованих фестивалів та великих вечірок призведуть до нових випадків зараження віспою мавп.

— Більшість інфікованих перенесуть легкий перебіг хвороби, яка може тривати до кількох тижнів. Але ми поки що не знаємо, як вона позначиться на людях з ослабленим імунітетом, особливо у маленьких дітей, вагітних жінок та літніх, — наголошує Клюге.

При цьому у ВООЗ не збираються вести широкі заборони на масові заходи, як це було в період пандемії. Адже вірус віспи не поширюється так само як коронавірус. До того ж проти віспи мавп ще у 2019–2020 роках було схвалено вакцину (MVA-BN) та специфічне лікування (Tecovirimat). Проте, попереджають у ВООЗ, «такі кошти поки що широко не поширені. Тому зупинити спалах захворювання можна лише, зупинивши передачу інфекції від людини людині максимально можливою мірою».

Читайте також: Щеплення на 90% скорочує ризик госпіталізації та смерті при зараженні COVID-19